Інтернет-портал

Інтернет-портал – багатосторінковий вебресурс, з розгалуженою структурою, розширеним функціоналом, на якому розміщується велика кількість інформації з різних джерел в певному порядку. Багатофункціональні ресурси є корисними джерелами інформації для користувачів. Адже в одному місці можна знайти практично всю потрібну інформацію. Крім того, користувач має зручну навігацію, різноманітний контент та сервіс (пошта, дошка оголошень, форуми, курси валют, інформація про погоду, гороскопи, афіші). До найпопулярніших вебсайтів можна віднести google.com, facebook.com, youtube.com, ukr.net.

apps
Internet portal

Що таке інтернет-портал та кому він потрібен

Розробка сайту-порталу завжди робиться з метою привертання уваги користувачів. Але потрібно бути готовим, що знадобиться дати хороший старт, а вже потім очікувати на постійний потік клієнтів та прибуток.

Зазвичай інтернет-портал, розробка складного сервісу, має попит серед власників середнього та великого бізнесу. Тим, хто надає послуги пов’язані з комунікацією, e-commerce, послугами для фізичних та юридичних осіб, ринком нерухомості, медіаресурсами.

Что такое интернет портал

Залежно від спрямування виділяють наступні види інтернет-порталів:

  • Горизонтальні

    Їх ще називають універсальні або мегапортали. Вміщують максимум інформації різного напрямку (новини, бізнес, наука, техніка, блоги, чати). Зазвичай мають пошукову систему та систематизовані сервіси, де користувачам доступний різноплановий контент. Прикладом може бути ukr.net.

  • Вертикальні

    Вони є більш профільними. Орієнтовані на меншу аудиторію, мають певну тематику чи сферу діяльності. Наприклад, перегляд кінофільмів, продаж авіаквитків, оренда та продаж нерухомості.

Вертикальні портали поділяються на:

Вертикальный интернет портал
Корпоративні
Створюються для корпорацій з метою організації спілкування між співробітниками, партнерами, клієнтами. Інформує про діяльність та має необхідний функціонал: поштовий сервіс, онлайн-спілкування, новини.
Освітні
Надають освітні послуги, мають власні бібліотеки, форуми, чати для спілкування між учасниками освітнього процесу та наставниками.
Вертикальный интернет портал
Інформаційні
Розраховані на широку аудиторію. На ньому регулярно оновлюється контент, публікуються найсвіжіші новини та огляди.
Державні
Сайти державних структур, міністерств, які висвітлюють необхідну інформацію, зміни в законодавстві й т. і.
Регіональні
Обмежені певною локацією. Інформують населення та забезпечують комунікацію.

Варто зауважити, що одні портали позиціонують себе як пошукові, а інші інформаційні.

Етапи створення інтернет-порталу

Этапы создания интернет-портала
Аналіз ніші та конкурентів
Розробка web-портала починається з комунікації з клієнтом, вивченням особливостей ніші для якої створюватиметься ресурс, аналізом конкурентів та вивчення цільової аудиторії.
Створення ТЗ
Прописується ціль, структура проєкту, спосіб реалізації.
Проєктування
Створюється прототип сайту з готовою структурою.
Розробка дизайну
Окремо фахівцями створюється індивідуальний стиль.
Програмування
За допомогою коду відбувається структурування та відображення інформації на сервері. Адаптація для коректного відображення на мобільних та стаціонарних пристроях. Підключається система керування сайтом (CMS).
Этапы создания интернет-портала
Внутрішня пошукова оптимізація
Забезпечує роботу сайту в найкоротші терміни.
Тестування
Відбувається тестування продукту з метою локалізації та усунення недоліків, налагодження стабільності роботи.
Супровід і підтримка
Технічна підтримка, систематичне оновлення забезпечить безперебійне та якісне функціонування ресурсу. Можливість розвитку порталу в післягарантійний період.
Просування
Результативне налаштування контекстної реклами та SEO-налаштування.

Переваги створення вебпорталу:

  • Швидкий пошук та доступ до інформації;

  • Різноплановий контент та сервіс;

  • Залучення нової аудиторії та її утримання;

  • Додатковий прибуток шляхом показу реклами;

  • Комунікація між користувачами;

  • Розвиток на масштабування проєкту.

Інформація, яку повинен надати замовник перед створенням інтернет-порталу

Для того, щоб створити якісний ресурс в оптимальні терміни між замовником та виконавцем повинна бути відверта комунікація. Замовник хоч і не бере участі безпосередньо в розробці, але постійно співпрацює з виконавцями.

Фахівці мають володіти:

  • Загальною інформацією про проєкт, знати мету, цілі, завдання, які вони мають реалізувати.

  • Відомостями про всі структурні елементи, які має містити розробка, функціональні можливості, особливості дизайну, наповнення.

  • Спосіб комунікації користувачів.

Компанія «MeralDev» має цілу команду вузькопрофільних фахівців, які спеціалізуються на створенні вебпорталів різної складності та призначення. Ціна інтернет-порталу залежить від обсягу виконаних робіт.